Page 1 of 3

Retur av eldre brukere i forkant av tGS - hvor er dere nå?

Posted: Thu Sep 17, 2009 16:57
by Ceres
Heisann! Lang tittel på nytt emne. Det er lenge siden forrige gang jeg var innom; gikk fra å ha vært svært aktivt i starten av sidas oppvekst, til å bli helt fraværende. I mellomtida har det blitt mye faglitteratur, og det er antakeligvis det som speiles i mitt valg av tittel her. :wink:

Så - litt over en måned til den nye boka kommer. Jeg gleder meg. Den skal leses, og antakeligvis med stor entusiasme. Utdraget som har blitt lagt ut var svært lovende, synes jeg. Gav håp om god fremdrift, action og spenning.

Jeg håper at det fortsatt finnes folk her på forumet som jeg kjenner til. Hvor er dere i verden? Hva driver dere med? Har dere blitt for gamle for wot? :)

Posted: Thu Sep 17, 2009 17:03
by Eivind
Jeg vet at det bare er meg som er noenlunde aktiv blant admins, men jeg prioriterer ikke så veldig mye tid på siden for tiden. Det beste eksempelet på det er vel at jeg brukte over ett år på å legge ut noen kapittelsammendrag...

Ellers er jeg kommet til år tre av fem på studiene mine, og er nå på utveksling på ETH Zürich i Sveits. Her har semesteret nettopp startet, og det blir nok enda mer hektisk enn NTNU, så tviler sterkt på at jeg får lest TGS i høst. Kanskje i juleferien?

Posted: Thu Sep 17, 2009 17:07
by Ceres
Juleferien. Hm... Tror nok ikke jeg kunne ventet så lenge. Jeg gleder meg allerede til å gå i bokbutikken og finne frem boka. :) Men så har jeg aldri vært helt normal heller da... :?

Jeg holder på med nest siste år av legestudiet. Er i praksis for tida, og har svært god tid om ettermiddagene. Ergo en tur innom forumet... Og det blir nok sikkert flere i løpet av høsten. Har vært en tur på utveksling jeg også. Utrolig kjekt. Antar du dro til Sveits for litt skikkelig ski-renning?

Posted: Thu Sep 17, 2009 17:11
by Torbjørn
Eg kikker endå innom med jamne mellomrom. Utanfor internett studerer eg i Bergen, er på andreåret på meteorologi og oseanografi ved UiB.

Med tanke på TGS driv eg faktisk å les opp att serien for tida. Har forhåndsbestilt boka, og den vert nok lest so snart den ramlar ned i postkassa.

Posted: Thu Sep 17, 2009 17:19
by Eivind
Torbjørn wrote:Med tanke på TGS driv eg faktisk å les opp att serien for tida.
Du er velkommen til å skrive kapittelsammendrag hvis du skulle ha lyst :D

Eller bokanmeldelser til de bøkene vi mangler, det er nok litt mindre omfattende, Simen skulle egentlig gjøre dette, men han fullførte aldri serien :P

Lover å legge det ut relativt raskt ;)

Posted: Thu Sep 17, 2009 17:30
by Eivind
Ceres wrote:Jeg holder på med nest siste år av legestudiet. Er i praksis for tida, og har svært god tid om ettermiddagene. Ergo en tur innom forumet... Og det blir nok sikkert flere i løpet av høsten. Har vært en tur på utveksling jeg også. Utrolig kjekt. Antar du dro til Sveits for litt skikkelig ski-renning?
Tja, egentlig ikke. Dro hit fordi ETH er ansett som et godt og krevende universitet. Satser og på å lære tysk bedre, samt at det er deilig med en forandring fra NTNU. Bommet litt på valg av sted når det gjelder levekostnader.. Kjøttdeig koster f.eks. godt over 100 kr per kg!

Ellers begynner jeg å føle meg gammel, er hele 22 år, så det begynte å haste hvis jeg garantert skulle få oppleve å leve i et annet land :lol:

Posted: Thu Sep 17, 2009 17:48
by Lothair Mantelar
Det er vel lite sannsynelig at Ceres regner meg som en "eldre bruker", men det gir jeg blanke i. Jeg og Ceres snakkes naturligvis ganske ofte, og jeg er da støtt innom her for å fortelle når folk dør og andre trivelige nyheter... men ellers er det jo egentlig ikke noe grunn til å stikke innom.

Jeg for min del driver dank på jusstudiet i Oslo. Så langt har jeg masser av tid til å lese andre ting enn fag, så det forundrer meg ikke om jeg plukker opp tGS da den stilles ut på Outland. Vi får se; så veldig nøye er det i grunn ikke.

Btw, jeg vet at Terje driver med hardcore gjenlesning av CoT, så han blir nok å treffe her utover høsten. Loki kommer sikkert til å stikke innom og beklage seg over at han har altfor mye å lese på fra før. Brækar kommer nok til å lese den ganske så radig tenker jeg, og det samme med Faile. :P

Posted: Thu Sep 17, 2009 19:32
by Ceres
Nei... Gammel er du ikke akkurat, herr kaptein general!

Tenker dessuten at "eldre bruker" hørtes vel trist ut. Burde kunne prøve noe mer staselig navn... Hm... Seniores wotares? :)

Posted: Thu Sep 17, 2009 20:06
by Shallis
Veit ikke helt om jeg teller som en av de "eldste" men med mangel på de fleste av dere, føler jeg meg ganske "eldst" innimellom :P

Og jeg studere kjemi på UiO anyway :D

Posted: Thu Sep 17, 2009 21:24
by Sauegjeteren
Eg er no eingong i den posisjonen at eg ikkje har rekt å kome lenger enn tredjeåret på vidaregåande, men eg har no vore innpå her ei god stund trass i min vesle alder.

Eg er traust og kjedeleg, og vil ha heile serien på norsk, så då må eg nesten berre vente til boka kjem oversett, men då kjem eg nok til å finne ho ganske kjapt.

Elles kan eg informere om at eg har starta å ta skulen halvseriøst og faktisk gjer litt lekser, attåt dame og jobb og vener og instrument, så tida går no lell.

Posted: Fri Sep 18, 2009 14:37
by Ashaman
Det her var koselig lesestoff igrunn. :P

Jeg har kikket innom her i ny og ne, men har vel ikke skrevet så utrolig mye akkurat.

Oppholder meg for tiden i Grenlandsområde da jeg har sluttet som tømrer og startet på Almennbygg Ingeniør (Y-Vei) ved HiT. Så blir nok verende her i minst 3 år.

Driver å gjenleser jeg også, startet en gang og kom til nr. 3, men så var det aSoIaF for alle penga, men så starta jeg med WoT igjen, så nå har jeg kommet meg fra 1-4 på nytt. Hehe. Kommer nok ikke til å lese tGS før jeg har kommet til den i riktig rekkefølge, så kan ta noe tid... Kanskje det passer med utgivelsen av neste bok.... :oops: :roll:

Posted: Sat Sep 19, 2009 22:49
by Siri Sedai
"Eldre brukere"....he he

Det har blitt litt lite lesing i det siste, etter at jeg fikk meg nytt atelier med plass til galleri. Hvis noen kjører opp Setesdalsveien forbi Mosby, og ser skilt med Galleri Åpent, er det bare å stikke innom å hilse på.
Jammen har jeg ikke fått meg faste åpningstider også, selv om jeg ikke liker det....er der vel som regel uansett.
Så driver jeg med oppdrett av en plante (Clivia)...har noen hundre!
...og en gammel venn har kommet på banen.
Alt i alt så har jeg det greit.

Så venter jeg på BOKA, jeg også!...og er derfor inne å sjekker ståa av og til. Venter også på "Dance with Dragons", og "Republic of thieves".

Jeg er litt i tvil om jeg skal gjenlese hele WOT før jeg leser den nye. Jeg har glemt mye.
Det ser heldigvis ut som den nye boka blir bra, hvis en skal dømme etter den anmeldelsen, så jeg gleder meg til mye bra lesestoff.

Torbjørn!....pass deg på Meteorologien i Bergen!....Det vanker en Sedai der allerede! he he

Posted: Sun Sep 20, 2009 16:42
by Torbjørn
Siri Sedai wrote:Torbjørn!....pass deg på Meteorologien i Bergen!....Det vanker en Sedai der allerede! he he
Kan eg spørje kven det er?

Posted: Sun Sep 20, 2009 23:28
by Siri Sedai
Avkommet! Mela Sedai!

Posted: Mon Sep 21, 2009 9:15
by Ceres
Siri Sedai wrote:Det har blitt litt lite lesing i det siste, etter at jeg fikk meg nytt atelier med plass til galleri. Hvis noen kjører opp Setesdalsveien forbi Mosby, og ser skilt med Galleri Åpent, er det bare å stikke innom å hilse på.
Jammen har jeg ikke fått meg faste åpningstider også, selv om jeg ikke liker det....er der vel som regel uansett.
Dette høres jo veldig etablert ut! Driver du å maler? Eller er det andre typer kunst?